Přeskočit na obsah

Farma Čapí letka

Poznat svého farmáře jste mohli poprvé 26. července na Farmě Čapí letka. Ekologická farma sídlí na adrese Mokřice 7, 262 56 Krásná Hora nad Vltavou. Součástí akce byl bohatý doprovodný program, vstup byl zdarma!

Farma Čapí letka se zaměřuje na chov českých hnědých a bílých koz a huculských koní. Zároveň hospodaří na čtyřech hektarech půdy. „Vyrábí a prodává kozí a kravské mléko a mléčné výrobky, od roku 2011 provozuje vlastní sýrárnu. Ve faremní nabídce najdete několik odrůd brambor a vajíčka, mouku z vlastního obilí, koupit zde můžete také králičí, kuřecí, kozlečí nebo vepřové maso,” doplnilo Ministerstvo zemědělství (MZe).

Místní specialitou je Letkový sýr, jehož recepturu vymysleli přímo na statku. Je bez konzervantů, z čerstvě nadojeného mléka a jeho výroba zabere asi deset minut. “Protože byl o sýr velký zájem mezi přáteli a známými, paní Čápová výrobu rozšiřovala, až nakonec založily sýrárnu. Ukázku výroby sýra si můžete prohlédnout i na sobotní akci,” uvedli pořadatelé.

Čapí letka se věnuje také agroturistice a dětem, pořádá výlety, pobytové víkendy, celoroční rekreační pobyty a tábory. Můžete zde strávit prázdniny s celou rodinou, nebo využít nabídky farmy a poslat své děti na tábor. Školy a školky se mohou objednat na prohlídku a vždy v sobotu je návštěvní den pro veřejnost. Děti se mohou na farmě seznámit se životem domácích zvířat, s péčí o ně, mohou si na zvířata sáhnout, svézt se na konících, dozvědět se něco o potřebách zvířat, seznámit se s jejich příběhy a poučit se z nich.

Články o Farmě Čapí letka:

Stovky lidí poznaly farmáře ze svého okolí
OBRAZEM: Poznej svého farmáře na Farmě Čapí letka
Kam za poznáním? Na Farmu Čapí letka!
Regionální potravina sílí. Představí se na farmách
Farmy v regionech zvou na dny otevřených vrátek

Kde jste ještě mohli poznat svého farmáře:

Kozí farma Zerlina (Zlínský kraj) – 9. 8. 2014
Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka (Kraj Vysočina) – 23. 8. 2014
Farma Pod lipou (Královéhradecký kraj) – 30. 8. 2014
EKO sady Komňa (Zlínský kraj) – 13. 9. 2014

Fotogalerie z Farmy Čapí letka:

770 769 768 767 766 765 764 763 762

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *