Přeskočit na obsah

Kozí farma Zerlina

Druhou zastávkou projektu Poznej svého farmáře byla 9. srpna 2014 Kozí farma Zerlina. Najdete ji adrese Hážovice 2070, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm. I tentokrát jste si mohli zakoupit to nejlepší, co místní farmáři nabízí a produkují.

Rodinná ekologická farma Zerlina je zaměřená na výrobu kvalitních certifikovaných bio produktů z kozího mléka. Farma se specializuje na faremní prodej ze dvora a agroturistické aktivity, které zpřístupňují návštěvníkům řemeslné a kulturní tradice Valašska, a současně seznamují návštěvníky se životem na Valašsku dnes. Na farmě chovají kozy hnědé krátkosrsté, které jsou součástí českého genofondu. Kozí stádo nyní čítá na 40 kusů koz a dva plemenné kozly. Kozy tráví většinu svého aktivního dne na faremních pastvinách v kopcích nad farmou. Ráno a večer se kozy dojí, a nadojené mléko se přes den zpracovává v minimlékárně v areálu farmy.

Na Zerlinu můžete zavítat nejen za nákupy, ale i na exkurze a workshopy, využít můžete zážitkové programy s ubytováním přímo na farmě.

V nabídce najdete mimo různých druhů sýrů i pasterované a nepasterované kozí mléko, syrovátku a jogurty, vše v kvalitě BIO.  Měkké druhy kozích bio-sýrů jsou vhodné do pomazánek a salátů, polotvrdé sýry jsou vhodné na zapékání, zrající sýry k pivu, vínu i na grilování. Specialitou farmy jsou zrající kozí bio sýry – Beskyd, Pepin a Gabrin.  Beskyd je poctivý valašský polotvrdý zrající sýr pod kůrkou, který zraje 2 měsíce, Gabrin a Pepin zrají pod různými druhy ušlechtilé plísně 3-4 týdny. Sýry Beskyd a Gabrin získaly ocenění v gastronomické soutěži o nejlepší Valašský sýr.

Články o Kozí farmě Zerlina:

FOTO + VIDEO: Kozí farma Zerlina otevřela vrátka
Staňte se na den chovatelem koz
Kozí farma Zerlina otevře svá vrátka

Kde jste ještě mohli poznat svého farmáře:

Farma Čapí letka (Středočeský kraj) – 26. 7. 2014
Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka (Kraj Vysočina) – 23. 8. 2014
Farma Pod lipou (Královéhradecký kraj) – 30. 8. 2014
EKO sady Komňa (Zlínský kraj) – 13. 9. 2014

Reportáž z Kozí farmy Zerlina:

Fotogalerie z Kozí farmy Zerlina:

600 599 598 597 596 595 594 593 592 591 590 589 588

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *