Přeskočit na obsah

Poznej svého farmáře 2022: Ekologická kozí farma Zerlina

Pátou zastávkou devátého ročníku projektu Ministerstva zemědělství – Poznej svého farmáře 2022, byla v sobotu 10.9.2022 Ekologická kozí farma Zerlina, která se nachází v krásné krajině Valašska.

Farma byla založena v roce 2007. Po pastvinách, rodinného hospodářství,  běhá stádečko koz hnědých krátkosrstých. Z jejich mléka vyrábí čerstvé sýry, gurmánské zrající sýry, nápoje, tvaroh nebo zmrzlinu, vše v BIO kvalitě. Nabízí i mnoho ekoagroturistických aktivit se zaměřením na rodiny a milovníky valašských tradic.

V rámci akce proběhl farmářský trh, kde byla možnost ochutnávek a zakoupení produktů.

Hlavními farmáři byli: Ing. Jan Zajíc – sirupy, Pan JanHuba superovoce.cz – štávy a džemy, Valašské ponožky – valaškování.cz, Jitka Dvorská – aktivity s vlnou

Na farmu zavítalo 350 návštěvníků.

Nechyběl ani oblíbený doprovodný program jako jsou hry a soutěže pro děti (sázení pšenice do květináčku, dojení plastové kravičky, hod lasem, převážení sena na trakaři, házení míčkem na cíl aneb nakrm si své prasátko, sádrové odlitky na malování, chytání rybiček, omalovánky aj.), skákací kombajn, malování na obličej, balonková show, soubor Leontýnka či tombola. Na farmě také hrála živá country kapela.