Právě si prohlížíte Poznej svého farmáře 2021 – Biozelenina Velehrad

Poznej svého farmáře 2021 – Biozelenina Velehrad

Šestou farmářskou, tedy klasickou zastávkou osmého ročníku projektu Ministerstva zemědělství – Poznej svého farmáře 2021 byla Biozelenina Velehrad. Jak samotný název napovídá, usedlost se nachází přímo ve známé a historické obci Velehrad.

Zahradnictví Biozelenina Velehrad leží v ekologicky čistém prostředí Chřibů. Pěstuje se zde široký sortiment biozeleniny a ovoce. Nepoužívá ŽÁDNÉ chemické postřiky ani umělá hnojiva. V roce 2016 přestalo používat plastové obaly a používá výhradně recyklovatelné papírové obaly. Hospodaření je v souladu se Nařízením Rady Evropy č. 2092/91 o ekologickém zemědělství. Podléhá pravidelné kontrole KEZ, a proto má právo označovat výpěstky certifikátem jako bioprodukty s ochrannou známkou.

V rámci akce proběhl farmářský trh, kde byla možnost ochutnávek a zakoupení BIO produktů – ovoce a zelenina, dále mléčné produkty a víno.

Na farmu zavítalo 570 návštěvníků.

Nechyběl ani oblíbený doprovodný program – různé soutěže, divadélko a samozřejmě nafukovací skákací kombajn a také oblíbený food truck projektu „Ryba na talíř“, kde se vždy dozvíte, jak připravit sladkovodní ryby a zároveň i je ochutnáte.