Zámecké sady Chrámce (30.5.)

První zastávkou letošního 13dílného projektu Poznej svého farmáře budou Zámecké sady Chrámce
v okrese Most. Své brány otevřou všem zájemcům už 30. května! Návštěvníci se mohou těšit na farmářský trh, pestrý doprovodný program i vstup zdarma.

Zámecké sady Chrámce jsou rodinným podnikem, který hospodaří v Chráněné krajinné oblasti České středohoří ve IV. ochranném pásmu. Jsou ekologickým provozem zaměřeným na pěstování ovoce
s jeho následným zpracováním.

Farma šetrně hospodaří nejen v oblasti vlastního provozu, ale snaží se i o popularizaci šetrného přístupu k přírodě a prostředí. Celková plocha sadů cca 90 ha, 1,9 ha vinic + 7 ha trvalých travních porostů. V ekologickém režimu je celá výměra včetně veškeré produkce.

Vyrábí mošty, ovocné pálenky, džemy a suší ovoce. Veškeré vyráběné potraviny jsou z vlastních sadů. Plody jsou  sklízené v konzumní zralosti, a mohou tedy dodávat vše po jednotlivých odrůdách. Hlavním druhem ovoce, které farma produkuje, jsou hrušky. Pěstují je na více než polovině výměry. Vedle ovocnářství a produkce potravin se věnují i chovu ovcí.


 

Čtěte také:
Poznejte svého farmáře! Od května ve všech krajích ČR

Podívejte se, jak to vypadá v Zámeckých sadech Chrámce:

Zámecké sady Chrámce Zámecké sady Chrámce Zámecké sady Chrámce Zámecké sady Chrámce Zámecké sady Chrámce Zámecké sady Chrámce

Napsat komentář