Včelí propolis, ovčí vlna a spousta radosti ovládly v sobotu Biostatek

Včelí propolis, ovčí vlna a spousta radosti ovládly v sobotu Biostatek

Projekt Poznej svého farmáře se tentokrát rozjel směr Karlovarský kraj, přesněji na farmu Biostatek v blízkosti zámku ve Valeči.

Jako již tradičně začali první návštěvníci přicházet již před desátou hodinou, kde se hned u vstupu mohli seznámit s programem na celý den. A že bylo s čím se seznamovat! Společně s moderátorem se hned na počátku představili i ti nejpovolanější, kteří všechny zúčastněné obeznámili s posláním biofarmy a přínosem hospodaření v bio kvalitě. Hned na to navázala ukázka výroby sýrů a s tím spojené ochutnávky. Již tak roztoužené chuťové pohárky poté potěšila pro změnu ochutnávka rybích specialit a ukázka zpracování sladkovodní ryby v rámci projektu Ryba na talíř. Během probíhajícího farmářského trhu, čítající velké množství lokálních farmářských pochutin a užitečných věcí, se návštěvníci také na chvíli odebrali na ukázku stříhání ovcí a následného zpracování vlny. Koňští nadšenci rozhodně nepohrdli koňskou drezúrou v odpoledních hodinách. Děti se prozatím vyřádily na skákacím kombajnu, nechaly si pomalovat obličej rozmanitými obrazci a zasoutěžily „O velké kulové“.

Čas se brzy nachýlil ke svému konci a museli jsme se s Biostatkem a všemi jeho příznivci, kterým jsme popřáli co nejvíce spokojených návštěvníků, rozloučit. Již za týden se opět potkáme na farmě Ušatá koza v Moravskoslezském kraji.

 

Close Menu