Výběr farem se blíží ke konci

Výběr farem se blíží ke konci

Ať se na nás slunko směje, nebo mračí, zkrátka za každého počasí pro Vás intenzivně vybíráme farmy, které se přihlásily do letošního – čtvrtého ročníku Poznej svého farmáře 2017. Všudy přítomná vůně venkova nám dodává potřebnou energii a úsměvy farmářů nás přesvědčují o tom, že nás rádi vidí, a že naše práce má smysl.

Jednou tady, po druhé zase tam… už jich moc nezbývá! Doposud jsme navštívili dvacet tři farem z různých krajů, konkrétněji z kraje Jihočeského, Jihomoravského, Středočeského a částečně z kraje Olomouckého a Moravskoslezského.

Poznali jsme tak různé farmy s rostlinou, ale i živočišnou produkcí. Každé odvětví skrývá vlastní krásu. Pevně věříme, že farmy s rostlinou produkcí uchvátí na první pohled svojí barevnou pestrostí, která bude k vidění během celé sezóny projektu Poznej svého farmáře. Ty s živočišnou představují typickou domněnku o farmaření: koně, krávy, prasata, traktory, spousta dřiny, ale jasný pohled na spokojená zvířata, ten je k nezaplacení.

Dokonce jsme navštívili i mlýn, který zvládá obojí. Nachází se v pohádkové krajině a dokonce má i vlastní, pohádkovou půdu!

Protože potravina z blízka má zdaleka největší budoucnost, je dobré znát svého farmáře.

 

Close Menu