Téměř až panenská příroda ohromila na Ekofarmě Svinná

Téměř až panenská příroda ohromila na Ekofarmě Svinná

S projektem Poznej svého farmáře jsme tentokrát vyrazili do civilizací nezničené šumavské krajiny. Ekofarma Svinná totiž poskytuje přesně to, co je v dnešní uspěchané době čím dál více vzácnější – čerstvý vzduch a prostředí nenarušené městským ruchem.

První hosté Ekofarmy Svinná dorazili již před desátou hodinou a v klidu si tak mohli prohlédnout mnohá zákoutí farmy, na což plynule navázalo představení tohoto pozoruhodného objektu. Majitel farmy nás seznámil jednak s historií farmy, s jejím bio posláním, ale i s volnočasovými pobyty a aktivitami, kterým šumavská příroda přímo přeje. Již tak pestrý program zpestřila ukázka zpracování a s tím spojená ochutnávka sladkovodní ryby v rámci projektu Ryba na talíř, jež se těší čím dál větší oblibě.

Pro děti byly tradičně připraveny rozmanité hry spjaté se zemědělskou tematikou, divadelní představení a pochopitelně oblíbený skákací kombajn. Mnoho rodičů pak docenilo i velké množství zvířat, kterých bylo na farmě požehnaně a od kterých se někteří dětští návštěvníci neodtrhli po celou dobu své návštěvy na farmě.

Den zalitý sluncem utekl jako voda a bylo načase se rozloučit. Nicméně nikdo z nás ani na okamžik nepochyboval o tom, že byl v těchto místech naposledy… pověstné sbohem jsme tedy vyměnili za na shledanou! Příště se na Vás však budeme těšit na Biofarmě Filoun v Libereckém kraji.

Close Menu