OBRAZEM: Tajemství pěstování česneku

Jak se pěstuje, sklízí a suší špičkový český česnek si dnes mohli nejen prohlédnout, ale i vlastnoručně vyzkoušet zájemci na farmě BulKo. Většinu přítomných překvapilo, jak velké umění je třeba jen takovou palici česneku zbavit slupek tak, aby byla čistá a přesto na ní zůstala ochranná vrstva a česnek déle vydržel.

Kdo neloupal česnek, mohl se v Dobřichově skvěle pobavit například s kouzelníkem Kožíškem nebo si zatančit se zpěvákem Josefem IX. Naše předposlední letošní zastávka projektu Poznej svého farmáře se opravdu vydařila. Stovky z vás se seznámily nejen s majitelem česnekové a zeleninové farmy panem Josefem Bulantem, ale i dalšími producenty s prodejem ze dvora z okolí.

S farmářem se tu nejen seznamovalo, ale dokonce i přímo na poli tančilo. Kromě česneku, zavařenin nebo medu, jsme si všichni domů odváželi hlavně skvělou náladu a vědomí, že na našich farmách to žije.

Příští týden v sobotu mohou všichni zájemci poznat svého farmáře v krásné oblasti Nýrska v Plzeňském kraji. Od 10 do 15 hodin bude otevřena Ekofarma Šumava. Jste srdečně zváni!

9 8 7 6 5 4 3 2 0

Close Menu