Nikáda ohromila nejen lahodnými sýry

Nikáda ohromila nejen lahodnými sýry

Týden se s týdnem sešel a projekt Poznej svého farmáře tentokrát zavítal do malebné obce Koválovice u Tištína na tamější Kozí farmu Nikáda.

Již po desáté hodině ranní se tak mohli první návštěvníci detailně seznamovat s chovem a péčí o desítky dojících koz a několik kozlů. Díky vstřícnosti majitelů rodinné farmy Nikáda se mnozí z nás navíc pokusili i o takovou běžnou činnost, jakou je dojení koz. Ne všem se to ovšem podařilo. O to více ale pak obdivovali mistrovské umění paní Kubíkové, která z nadojeného mléka pravidelně připravuje lahodné sýry, tvarohy a jogurty.

A nebyla by to snad ani Haná, kdyby nevystoupil Hanácký folklórní soubor Kosíř, jenž nás všechny uvedl do pravé farmářsko-folklórní nálady. Děti si mezitím „zařádily“ na skákacím kombajnu, nechaly si pomalovat obličeje či se zaposlouchaly do dialogů z divadelního představení Divadla dětí Karlovy Vary.

Den utekl jako voda a my se už pomalu začínáme připravovat na další, v pořadí již pátou, farmářskou zastávku, uskutečněnou tentokrát na Dvoře Seletice ve Středočeském kraji.

 

Close Menu