Nejen ochutnávka sýrů zahájila první prázdninovou sobotu na Farmě Na Rychtě

Nejen ochutnávka sýrů zahájila první prázdninovou sobotu na Farmě Na Rychtě

První prázdninová sobota sice nezačala stejně parným počasím jako tomu bylo v předcházejících dnech, ale to nikomu z návštěvníků, kteří navštívili Farmu Na Rychtě v obci Gruna v Moravské Třebové, nebránilo v prožití báječného dne.

Krátce po zahájení a představení Farmy Na Rychtě, jsme se již všichni přesunuli na ochutnávku sýrů. Majitelé této farmy jsou totiž široko daleko označováni za jedny z největších odborníků ve výrobě a zpracování mléka. Paní Martiníková a její dcera Kateřina zasvětily tomuto „kumštu“ celý život a díky tomu jsme si mohli pochutnávat nejen na lahodných kozích a kravských sýrech, ale také na korbáčcích či tvarohu. Po ochutnávce se již většina návštěvníků přesunula na prohlídku farmy, např. do technologicky vyspělé dojírny určené speciálně pro kozy nebo sýrárny. Následující kroky pak vedly přímo směrem k rozlehlému hospodářství čítající desítky zvířat – kozy, kozlíky, kůzláta, býčky přeštická prasata, kačeny a slepice. Právě na nich je patrné, jak Martiníkovi a všichni, kteří jejich zájem sdílejí, žijí pro svou práci, jež vnímají spíše jako poslání.

Jako již tradičně byli na farmu pozváni i další místní farmáři a dodavatelé, dětské divadlo Karlovy Vary a již podruhé i mažoretky Střípky. Horkou novinkou se však tentokrát stala ukázka japonského bojového umění KENDÓ, která oslovila všechny generace. Čas programu nabitého poučnými informacemi, zážitky, dětským smíchem, program  prosycený rozmanitými vůněmi a chutěmi se však krátce po patnáctné hodině nachýlil ke svému konci a museli jsme se rozloučit. Věříme, že na nás na Farmě Na Rychtě budou vzpomínat vždy v dobrém a že lidé zblízka i zdaleka již ví, kde mají svého farmáře. Se stejným cílem zavítáme 15. 7. 2017 na Biostatek v Karlovarském kraji.

Close Menu