Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka

Projekt Poznej svého farmáře se přesunul na Vysočinu. Své útočiště nalezl 23.8. v Ma-Ma rodinné mlékárně Úhořilka, která sídlí na adrese Úhořilka 12, 582 53 Štoky.

Ma-Ma rodinná farma s mlékárnou je zaměřená na chov dobytka s produkcí výběrového mléka, z něhož tradičním způsobem vyrábí kvalitní plnotučné mléčné výrobky – tvaroh, jogurty, kefíry a sýry.

Specialitou je Mamáček – ochucený tvarohový šlehaný krém s různými příchutěmi, mezi kterými mlsné jazýčky překvapí nezvyklá, ale výborná mrkvová. Ze široké škály sýrů najdete v sortimentu jogurtový sýr Labane s olivovým olejem, čerstvé přírodní i ochucené nezrající sýry, pařený sýr ve vosku Kaškaval, balkánský sýr, sýrové kuličky v oleji nebo výbornou tvarohovou pomazánku. Na farmě je také mléčný automat na čerstvé syrové, plnotučné mléko.

Mléčná farma manželů Brodinových zahájila svou činnost v roce 1991 a dnes hospodaří na 100 ha. Společně s manželi Čiplovými se každý den se starají o cca 90 ks dobytka a koně čistokrevného plemene Appaloosa. Majitelka stanice Marie Čiplová se také věnuje výrobě šerp a dekorovacích stuh pro jezdecký sport. Na koních je možné se projet a domluvit si výcvik s výukou nebo vyjížďky po okolí. Ani hlídač farmy není úplně obvyklý v našich končinách – je to louisianský leopardí pes neboli Catahoula.

Články o Ma-Ma rodinné mlékárně Úhořilka:

Tipy na víkend: své brány otevře farma i mlékárna
Výroba sýrů a tvarohů na vlastní oči
Farmy v regionech zvou na dny otevřených vrátek

Kde jste ještě mohli poznat svého farmáře:

Farma Čapí letka (Středočeský kraj) – 26. 7. 2014
Kozí farma Zerlina (Zlínský kraj) – 9. 8. 2014
Farma Pod lipou (Královéhradecký kraj) – 30. 8. 2014
EKO sady Komňa (Zlínský kraj) – 13. 9. 2014

Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka

Fotogalerie z Ma-Ma rodinné mlékárny Úhořilka:

Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka

Na další snímky se můžete podívat ZDE.

Close Menu