Letošní ročník projektu „Poznej svého farmáře“ úspěšně zahájen!

Téměř čtyři stovky lidí se během soboty 30. 5. 2015 na Ústecku seznámily s farmáři, kteří v jejich okolí produkují kvalitní potraviny. Kromě okamžitého nákupu si zájemci odnášeli hlavně kontakty na místní farmy, kam si mohou pro ovoce, zeleninu, sýry, masné výrobky a podobně zajet a nakoupit nejvyšší kvalitu za ceny přímo od výrobce.

První letošní setkání, organizované Ministerstvem zemědělství v rámci projektu Poznej svého farmáře, proběhlo v Zámeckých sadech Chrámce.  Farmářská rodina Syrovátkových nás přivítala ve své rodinné firmě, kde v systému ekologického zemědělství pěstuje víno a ovoce a vyrábí velmi kvalitní bio mošty, džemy, sušené ovoce i ovocné pálenky.

Návštěvníci měli velký zájem nejen o ochutnávky jejích výrobků, ale i o prohlídku sadů a veškerých výrobních prostor.

Přímo na místě pak lidé měli možnost se setkat i s dalšími farmáři z okolí. Své produkty zde představili pěstitelé cibule, majitelé dvou kozích farem, výrobce domácích uzenin i místní vinařství. Pro návštěvníky navíc Ministerstvo zemědělství připravilo tištěný seznam kontaktů na další farmáře, s prodejem ze dvora, hospodařící v Ústeckém kraji.

Čas mezi nákupy a prohlídkami si hlavně malí návštěvníci mohli vyplnit řadou her a soutěží na zemědělská témata.

Projekt „Poznej svého farmáře“ letos zavítá do všech třinácti krajů naší republiky. S jeho zbrusu novým logem se tak budete mít možnost setkávat až do začátku září. Veškeré termíny a místa konání najdete na webu www.poznejsvehofarmare.cz.

 

Více fotografií najdete v sekci fotogalerie.

Close Menu