Kozí farma Vysoká (29.8.)

Zástupcem Libereckého kraje v projektu Poznej svého farmáře je Kozí farma Vysoká, která sídlí ve stejnojmenné obci (Vysoká 6) u Chrastavy. Své brány všem návštěvníkům otevře 29. srpna.

Kozí farma Vysoká – U Křížku se nachází v malebné krajině Libereckého kraje. Zaměřuje  se na chov koz bílých, hnědých a kříženek. Kozy se pasou na krásných a rozsáhlých pastvinách o rozloze 5,5 ha a na dalších 5 ha pro ně suší Brindzákovi seno.

Majitelé se navíc v roce 2010 pustili do stavby nové výrobny sýra a moderní dojírny. O rok později už začali vyrábět lahůdky z kozího mléka, a od té doby se prakticky nezastavili.

Před dvěma lety si také pořídili psa, který kozy na pastvě usměrňuje, aby nezlobily a v klidu se pásly. Dnes mohou nabídnout a zaručit stoprocentní kvalitu mléka, ze kterého své produkty vyrábí. Za nejdůležitější považují to, že zvířata žijí v čistotě na volné pastvě a jsou s láskou opečovávána.

V sortimentu kozího obchůdku nabízí pasterované kozí mléko, lahodný tvaroh, jogurt z kozího mléka a nejrůznější kozí sýry (čerstvé, s bylinkami, kořením i nakládané).

Čtěte také:
Poznejte svého farmáře! Od května ve všech krajích ČR

Podívejte se, jak to na Kozí farmě Vysoká vypadá:

Kozí farma Vysoká Kozí farma Vysoká Kozí farma Vysoká Kozí farma Vysoká Kozí farma Vysoká Kozí farma Vysoká

Close Menu