Farma Pod lipou

Předposlední akce, kde jste mohli Poznat svého farmáře, se uskutečnila 30. 8. v Orlických horách. Svá vrátka otevřela Farma Pod lipou, která sídlí na adrese Prostřední Rokytnice, 517 61 Rokytnice v Orlických horách.

Do provozu Farmy Pod lipou je z velké části zapojena celá rodina Páchových, která hospodaří na 130 ha půdy a stará se o cca 100 ks dobytka. Ve faremním sortimentu najdete mléko, lahodné jogurty, jogurtové nápoje, smetanové mlsánky oblíbené hlavně dětmi, tvarohy, máslo, sýry čerstvé, zrající i nakládané a speciální sýrové dorty vyráběné podle vlastní fantazie – pouze na zakázku a pokaždé trochu jinak.

Pro většinu výrobků se zákazníci naučili jezdit přímo na farmu, velký úspěch má i automat s faremními výrobky umístěný spolu s mlékomatem na náměstí v Žamberku. Pouze menší část směřuje do maloobchodu.

Rokytnická farma dále nabízí i ustájení koní, jejich sportovní přípravu a trénink jezdců (parkur, drezura, military, rodeové disciplíny, westernové ježdění), provozuje i jezdecký klub. Koňský svět je doménou staršího syna pana Páchy – Jiřího, a to doslova. Stará se nejen o koně ustájené na farmě, ale úspěšně reprezentuje i na mnoha celostátních a mezinárodních jezdeckých soutěžích. Již delší dobu zde funguje jezdecký klub.

Články o Farmě Pod lipou:

Otevřená Farma Pod lipou. Orlické hory v plné kráse
Farmy v regionech zvou na dny otevřených vrátek
Regionální potravina sílí. Představí se na farmách

Kde jste ještě mohli poznat svého farmáře:

Farma Čapí letka (Středočeský kraj) – 26. 7. 2014
Kozí farma Zerlina (Zlínský kraj) – 9. 8. 2014
Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka (Kraj Vysočina) – 23. 8. 2014
EKO sady Komňa (Zlínský kraj) – 13. 9. 2014

Fotogalerie z Farmy Pod lipou:

Farma Pod lipou Farma Pod lipou Farma Pod lipou Farma Pod lipou Farma Pod lipou Farma Pod lipou Farma Pod lipou Farma Pod lipou Farma Pod lipou Farma Pod lipou Farma Pod lipou Farma Pod lipou

Close Menu