Ekofarma Šumava (12.9.)

Krásným pohledem na šumavské hory se můžete pokochat na Ekofarmě Šumava, která leží nedaleko Nýrska na adrese Stará Lhota 15. Právě zde se 12. září uskuteční poslední letošní zastávka projektu Poznej svého farmáře.

Ekofarma Šumava se nachází v podhůří Šumavy, kde v krásné oblasti Nýrska ekologicky  hospodaří rodina Lehockých již od roku 1996. Farma je členem PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Ekologická farma nabízí možnost nákupu faremních produktů ze dvora: biohovězí maso-výsekové, jateční jehňata, kachny, vejce, ovoce a mošty.

V roce 1998 zde byl založen chov šumavské ovce. Postupně začala na farmu přibývat další zvířata: koně, osel a první krávy k chovu a produkci hovězího masa, které je možné si objednat.

V současné době se na farmě starají celkem okolo 160 hektarů zemědělské půdy, především luk, na nichž se pase stádo šumavských ovcí, hovězí skot a koně.

Druhou část farmy najdete v Bystřici nad Úhlavou, kde je veškerý dobytek ustájen přes zimu. Také je tu zaparkovaná zemědělská technika a další drobné zvířectvo, např. drůbež (kachny, slepice – nosnice)
a králíci.

V blízkosti domu s ubytováním je obhospodařovaný sad třešní, vlašských ořechů, čerstvě vysazených hrušní a slivoní, kde je možné samosběrem získat dobré ovoce. Nachází se tu i jabloňové sady, díky kterým na farmě na podzim nabízí jablka a mošty.

Farma poskytuje také ubytování v apartmánu v domě a ve srubu s překrásným výhledem na Nýrskou přehradu a agroturistiku včetně půjčovny kol.

Čtěte také:
Poznejte svého farmáře! Od května ve všech krajích ČR

Podívejte se, jak to na Ekofarmě Šumava vypadá:

Ekofarma Šumava Ekofarma Šumava Ekofarma Šumava Ekofarma Šumava Ekofarma Šumava Ekofarma Šumava

Close Menu