Dny otevřených vrátek na EkoFarmě Polná

Dny otevřených vrátek na EkoFarmě Polná

První dny otevřených vrátek na Ekofarmě Polná se proběhly v sobotu 4. června 2016. Akci navštívilo skoro tisíc návštěvníků a počasí nám přálo. Projektu Poznej svého farmáře se zúčastnila i Regionální potravina a Ryba na talíř.

Přesně 981 zájemců dorazilo v sobotu 4. června na EkoFarmu Polná v Karlovarském kraji.

První akci z letošní 13dílné série projektu Ministerstva zemědělství „Poznej svého farmáře“ přálo počasí. Návštěva farmy nacházející se v překrásné krajině u německých hranic se proto stala velmi příjemným zážitkem. Lidé měli možnost prohlédnout si celé hospodářství, které se zabývá především produkcí masa v biokvalitě, a také ochutnat zdejší výrobky.

Připraveno pro ně bylo například selátko na rožni, nebo výborný hovězí bio guláš.

Kromě farmáře Podvalského se příchozím věnovali i jeho kolegové, kteří ve stejném regionu také nabízejí kvalitní a čerstvé potraviny přímo na farmě.

V Karlovarském kraji lze tímto způsobem nakupovat kozí i ovčí sýry, tvaroh, jogurty, domácí zavařeninu, bylinky nebo sušené ovoce.

Ministerstvo zemědělství chce sérií „Poznej svého farmáře“ ukázat veřejnosti možnost, jak kupovat velmi kvalitní a čerstvé tuzemské potraviny a nemuset se spoléhat jen na sortiment řetězců, na jejichž pulty se malovýroba českých zemědělců zpravidla ani nedostane.

Na příští farmu můžete vyrazit už tuto sobotu, 11. června. Těšit se na vás budeme v hospodářství Biozelenina Velehrad ve Zlínském kraji.

Close Menu