Biofarma Filoun nabízí výborné sýry

Biofarma Filoun nabízí výborné sýry

Nádherné prostředí Jizerských hor hostilo v sobotu 12. 8. projekt Poznej svého farmáře. Tentokrát jsme se vydali na Biofarmu Filoun v obci Plavy.

Slunce si v sobotu hrálo na schovávanou, tamní louky ráno kropil déšť, ale ani nepřízeň počasí neodradila stovky návštěvníků obdivovat zúročenou snahu manželů Šourkových. Ochutnávka jejich lahodných sýrů nikoho nenechala na pochybách, že se zde produkty vyrábějí poctivě a s láskou.
V 10 hodin se po kopcích začaly rozléhat tóny kapely Camna, která celý den ladila příchozí do pohodové nálady. Program tentokrát obohatila přítomnost projektu Klasa zaměřeného na podporu českých producentů. Kuchařská show spojená s ochutnávkami vařenými pouze z regionálních potravin pěkně doplnila naši snahu o podporu kvalitních lokálních výrobců.
Děti se opět vyřádily na skákacím kombajnu, ze kterého byl krásný výhled do údolí zahaleného mlhou. Malí “hopsalové” mohli z kombajnu pozorovat také divadlo z Karlových Varů, které opět přichystalo pohádku O prasátku Arturovi. Odpoledne pak byli ti nejmenší zábavnou formou vzděláváni v ekologii. Snažíme se tak, aby se další generace učila chovat k přírodě odpovědně a nacházela k ní vztah již od útlého dětství. Kdo chtěl, mohl si svůj obličej zkrášlit malůvkami, které dětem ochotně nabízela paní Jana. Poté mnozí z nich mohli usednout do koňského sedla, protože ani tentokrát nechyběla možnost projížďky na koních. Soutěže se zemědělskou tematikou pak obohatily aktivity opět pro nejmenší.

Bylinky, kozí sýry, uzené sýry a další produkty doplnily bohatou nabídku místní farmy. Kdo chtěl, mohl si tak domů odnést plnou tašku kvalitních surovin. O bohatý program na Biofarmě Filoun jistě tedy nebyla nouze.

Jsme rádi, že jsme mohli pomoci farmě Filoun vejít ve známost mezi místními obyvateli. V sobotu 19. 8. se se stejným úmyslem vydáme na Biofarmu do Olešné. Těšíme se na Vás!

 

Napsat komentář

Close Menu